sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Nie spiesz się!
2012-05-22 11:27


Wiosna to czas, kiedy chętnie zabieramy się do napraw i remontów naszego mieszkania. Nie wszystko jednak możemy zrobić sami. Czasem trzeba skorzystać z usług fachowca. Co zrobić, by uchronić się przed niekompetentnymi firmami budowlanymi? Podam parę wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę przy dobieraniu firmy budowlanej. Pośpiech jest złym doradcą.
 


Za pracownikami warto się rozejrzeć odpowiednio wcześnie, żeby nie dokonywać wyboru pod presją czasu. Jedna firma ma lepszą cenę na szpachlowanie, druga na malowanie a trzecia obie czynności wykona prawie za darmo. Często, zatem wybieramy tą firmę, która wykona remont najtaniej. Atrakcyjna cena kusi, ale powinniśmy zastanowić się, dlaczego dana firma wykonuje usługi tak tanio. Przed pochopnym wyborem warto zapoznać się z firmą, którą rzekomo wybieramy. Często wystarczy jeden telefon lub spotkanie. Gdy już mamy na oku ekipę, która wydaje się być solidna, musimy przystąpić do rozmów w sprawie umowy. Umowa powinna przede wszystkim zawierać dane z adresem i numerem dowodu osobistego, dane wykonawcy, adres siedziby firmy, jeśli zatrudniamy ekipę, numer wpisu do ewidencji gospodarczej wykonawcy, rodzaj usługi, termin wykonania usługi (podać konkretny dzień, w którym prace mają być zakończone- )oraz cenę usługi (w tym ewentualną zaliczkę lub zadatek). Należy dokładnie spisać, jakie konkretnie roboty będą wykonywane, w jakim czasie i z jakich materiałów. Warto też pomyśleć, kto będzie dostarczał te materiały. Jeżeli zadanie to weźmiemy na siebie koszt budowy może być zdecydowanie mniejszy. Cierpliwość, rozsądek i zdecydowanie. Tego musimy się trzymać podczas wyboru firmy i wykonawcy. Kati

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: