sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Najlepsze domy i mieszkania
2012-05-22 11:28

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie? Jedno czy dwupokojowe? W Wałbrzychu, Świdnicy czy Świebodzicach? Pytamy specjalistę w branży nieruchomości Adama Kurcza, właściciel Biura Nieruchomości Partners. - Czy kupno kawalerki to dobra inwestycja? - Kupno nieruchomości to na pewno dobra inwestycja oraz lokata kapitału. Trzeba jednak pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy przy podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości jest jej lokalizacja oraz standard wykończenia. To bowiem czynniki mające bezpośredni wpływ na to czy uda nam się łatwo znaleźć najemcę, który będzie płacił czynsz. Największym zainteresowaniem jeśli chodzi o najem cieszą się mieszkania dwupokojowe.


Koszt ich zakupu jest wyższy aniżeli kawalerki, ale czynsz pobierany przez właściciela będzie adekwatnie większy, a takie mieszkania wynajmują się dużo lepiej i szybciej. - Jak skuteczne zamienić mieszkanie na większe? - Sposobem na powiększenie swojego mieszkania jest zamiana za dopłatą lub spłatą zadłużenia. Przy tego typu transakcjach w grę wchodzi jednak kilka czynników, które obie strony muszą zaakceptować. Najistotniejsze z nich to lokalizacja, standard wykończenia oraz powierzchnia mieszkania. Z uwagi na to, iż każda ze stron transakcji posługuje się własnymi kryteriami, co do wyboru nieruchomości, ciężko jest znaleźć kontrahentów, którzy są zgodni, co do swoich kryteriów. Najprostszym i najczęstszym rozwiązaniem jest jednak sprzedaż i kupno za dopłatą na wolnym rynku – gdzie cenę ustali podaż i popyt, a sami nie będziemy zdani wyłącznie na jedną ofertę, jak jest to w przypadku umowy zamiany. - Czy prawdą jest, że działka budowlana to koszt małego domku? - Ceny działek w Wałbrzychu i okolicach wahają się w granicach 80zł zł / m2 w zależności od lokalizacji oraz dostępności mediów. Najczęściej działki budowlane mają powierzchnie około 1000m2 a więc jest to koszt 80000zł. Nowe domy o powierzchniach 120- -140m2 w stanie deweloperskim na terenie Wałbrzycha i okolic to koszt 480000-55000zł w zależności od typu ogrzewania i lokalizacji, a także materiałów z jakich został wybudowany. Cena działki budowlanej jest to więc około 20% całej inwestycji. Na pewno w dużych miastach wojewódzkich z uwagi na wysokie ceny działek procentowy udział ceny gruntu do kosztu budowy jest znacznie wyższy i może sięgać nawet sięgać ceny budowy stanu surowego domu. - Czy ceny mieszkań deweloperskich Wałbrzychu są porównywalne do cen mieszkań w miastach dolnośląskich o podobnej wielkości? - Za najtańsze mieszkanie w Wałbrzychu z rynku pierwotnego zapłacimy od 3300zł /m2. W Świdnicy ceny rozpoczynają się od 3900zł/m2, a Wrocław to już około 6000zł/m2. Najtańsze mieszkania udało nam się znaleźć w Świebodzicach 2350zł / m2 brutto. Rynek wtórny dla miast na południe od Wrocławia kształtuje się bardzo podobnie największe znaczenie ma oczywiście lokalizacja i wykończenie a także stan budynku. Ella

źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: