sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Domki jednorodzinne i mieszkania
2012-08-20 15:49


Spółdzielnia Budowy Domków Jednorodzinnych istnieje na rynku już od18 lat. Ma wielu zadowolonych Klientów. O tym, jakie domy i mieszkania mają obecnie w swojej ofercie rozmawiamy z Prezesem Zarządu Ryszardem Duszyńskim.
- Jakie domki i mieszkania oferują Państwo osobom zainteresowanym kupnem nieruchomości?
- Obecnie w swojej ofercie mamy przede wszystkim mieszkania z garażem podziemnym w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Senatorskiej w Wałbrzychu. To mieszkania o powierzchni od 40 do 100 m2 - w tym mieszkania dwupoziomowe z antresolą. Trwają tam właśnie prace wykończeniowe: przy elewacji, drodze wewnętrznej, na placu postojowym, przy ogrodzeniu i zieleni. Poza mieszkaniami oferujemy domki w bardzo malowniczym i cichym zakątku Wałbrzycha przy ulicy Wiosennej w dzielnicy Rusinowa. W sąsiedztwie znajdują się park i basen oraz dojazd do wałbrzyskich marketów nową drogą przez strefę ekonomiczną. Część projektu tego osiedla jest zrealizowana. Parę rodzin już tam mieszka.
- Czy załatwiają Państwo wszystkie formalności związane z budową?- Tych formalności rzeczywiście jest dużo. Od decyzji o warunkach zabudowy poprzez projektowanie, uzgodnienia branżowe i pozwolenie na budowę, po sam proces budowy zakończony pozwoleniem na użytkowanie. To tylko skrót tych działań. I my załatwiamy je wszystkie. Po tej urzędniczej drodze przez mękę miło na koniec spotkać się u notariusza przekazując wymarzony domek bądź mieszkanie właścicielowi.
- Z jakich materiałów budowane są nieruchomości?
- Nierzadko nasi Klienci pytają nas w rozmowach czy nie może być taniej ? Jest to oczywiście zrozumiałe. Mamy tak skalkulowane ceny, aby obiekt był wybudowany jak najtaniej, ale z najlepszych materiałów. Mury wykonujemy z betonu komórkowego i cegły silikatowej markowych producentów. Dachy pokrywamy ceramiką. Materiały instalacyjne i wykończeniowe to również górna półka.
- Czy oferują Państwo również nieruchomość w z pełnym wyposażeniem tzw. „ pod klucz”?
- Wymagania i gusta budujących są tak różne, że te ostatnie prace realizują oni sami korzystając z wykonawstwa rzemieślników już na stałe z nami współpracujących. Oczywiście pod naszym nadzorem.
- Jakie nowe inwestycje są realizowane przez Państwa firmę?
- W realizacji mamy osiedle domków przy Wiosennej na Rusinowej, a na ukończeniu 52 mieszkania przy Senatorskiej na Podzamczu. Rozpoczynamy również budowę domu wielorodzinnego w Świebodzicach przy ulicy Żwirki i Wigury. Prace przygotowawcze i rozbiórkowe istniejących obiektów prowadziliśmy tam w ubiegłym roku. W tym roku wykonamy fundamentowanie, a z budową ścian ruszymy na początku 2013 roku. Niebawem ogłosimy nabór chętnych na budowę. Ella
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: