sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Bonifikaty na kupno mieszkania
2012-11-15 12:28


Aż milion złotych otrzyma Miejski Zakład Nieruchomości na remont świdnickich pustostanów. To o pół miliona złotych więcej niż zakładano początkowo. Dodatkowo rada miasta zamierza wprowadzić wysokie bonifikaty, które mają zachęcić niektórych najemców lokali do ich zakupu. Wniosek o podniesienie środków finansowych na remonty bieżące oraz pustostanów złożyli radni z klubu SLD. Łączna kwota, którą początkowo zaproponował prezydent Wojciech Murdzek miała wynieść pięćset tysięcy złotych. Takie działanie miałoby się przyczynić do zmniejszenia kolejki oczekujących na własne mieszkanie. Tego samego zdania była lewica, z tą tylko różnicą, że kwota na ten cel powinna wynieść milion złotych. Jak stwierdził radny Janusz Solecki, milion to kwota przyzwoita.


Wniosek został przyjęty różnicą zaledwie jednego głosu. Podczas sesji został również poruszony problem zalegających z płatnościami za mieszkania, których liczba systematycznie rośnie. Obecnie dług powyżej 10 tysięcy złotych, a tym samym wypowiedzenie najmu ma niemal pół tysiąca mieszkańców, zaś w sumie zadłużenie powyżej tysiąca złotych ma niemal połowa najemców. By pomóc mieszkańcom i przede wszystkim miastu, które co roku przeznacza na remonty coraz wyższe sumy, radni opracowali program wysokich bonifikat, które zadłużonych najemców, mają zachęcić do zakupu mieszkań. Ma być to zachęta dla zadłużonych, bowiem w chwili kupna lokalu mieszkalnego bieżące obciążenie zdecydowanie się zmniejszy. System bonifikat był już w Świdnicy wprowadzany i jak się okazało praktyka ta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Izabela Patro
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: