sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Mój dom jest moją ...galerią sztuki
2013-12-01 12:22

 Obecnie moda wpływa również na projekt naszych domów. Ze względu na wpływy z telewizji, sklepów (w szczególności reklam i witryn sklepowych) i wszelkiego rodzaju katalogów, budowa domu jest tak samo ważne jak jego komfort, rozmiar lub użyteczność. Tworzymy naszą własną galerię sztuki, gdzie wszystko musi być na swoim miejscu.
Pytanie, co naprawdę wpływa na tak ważne teraz projektowania?Konstrukcja betonowego domu zaczyna się w zasadzie od jego fundamentów. Struktura domu, lokalizacja pomieszczeń, tworzona przestrzeń, wielkość pomieszczeń, położenie (wieś, miasto, zabytkowa dzielnica, natura wokół) wszystkie te czynniki mają wpływ na przyszły kształt domu.
Kiedy „skorupa” domu jest gotowa, możemy powiedzieć, że zaczynają się prawdziwe prace projektowe. Jest to bardzo ważne, aby myśleć o myśli przewodniej i stylu domu, zanim zacznie się wszystkie prace. Po pierwsze, należy starać się wybierać pomiędzy bardzo ogólnymi stylami jak nowoczesny, klasyczny czy wiejski, itd. Postaraj się nie mieszać takich styli. Przestrzeń, utrzymana w jednym stylu wydaje się być bardziej spokojna i elegancka od tej, w której mieszają się naokoło wszystkie możliwe rodzaje nowoczesnych czy klasycznych wzorów. Oczywiście niektóre style można łatwo dołączyć jak tradycyjny czy nowoczesny. Jednak takie połączenie wymaga sporo wyobraźni, a czasami i rady profesjonalnego dekoratora, aby otrzymać pożądany rezultat. Następnie pomyśl o kolorach, które powinny dominować w danej przestrzeni. Po takim przygotowaniu można rozpocząć dokonanie wyboru odpowiednich podłóg, mebli, akcesoriów.
Akcesoria są bardzo często spychane na dalszy plan. Jednak w rzeczywistości te małe (lub czasami ogromne) akcenty oddają osobowość pokoju. Bądź bardzo ostrożny z nimi, bo jeden zły akcent może zniszczyć harmonię, która została zbudowana tak ostrożnie. Tak więc jak je wybrać?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Wybrać je ze smakiem. Ponownie, najprostszym sposobem na to jest iść raz obranym kierunku. Wybierz je w zależności od stylu, który masz. Jeśli Twój dom ma meble wykonane z drewna i dominuje kolor brązowy wybierz akcesoria, które są w zgodzie z tym kolorem, na przykład żółty, czerwony lub zielony. Jeśli wolisz nowoczesne pomieszczenia można łatwo wykorzystać kontrast między kolorami jak czarno-biały, zielono-czerwony lub po prostu je połączyć, np. czarny i czerwony wyglądają wspaniale razem, a zielony z żółtym tworzy słoneczną przestrzeń. Użyj katalogów i reklam, aby znaleźć inspirację i wykorzystaj swoją wyobraźnię. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie obrazów i plakatów w myśli przewodniej domu. Dom nabierze dzięki temu charakteru.
Na koniec jeszcze jedna rada. Nigdy, ale to nigdy nie idź do sklepu, aby kupić wszystko co wydaje się po prostu ładne. Dość często nie oznacza, że będzie dobrze wyglądać wewnątrz domu.

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: