sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kto otrzyma klucze?
2014-02-20 11:16

Aż 120 nowych mieszkań komunalnych, najprawdopodobniej już pod koniec sierpnia, zostanie oddanych do użytku na wałbrzyskim Podzamczu. Na odebranie kluczy, do któregoś z nich, mogą liczyć w pierwszej kolejności młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze oraz niepełnosprawni.


Budowa czterech budynków mieszkalnych przy ulicy Jana Pawła II, ruszyła latem zeszłego roku. - Wszystko wskazuje na to, że do końca sierpnia budynki mieszkalne, zostaną oddane do użytku - zaznacza Mirosław Fuczko, koordynator prac budowlanych. To pierwsze mieszkania komunalne, jakie powstają na terenie gminy Wałbrzych. - Oferta dla osób, które regularnie płacą czynsz, ale do tej pory, ze względu na drogi kredyt, nie mogły poprawić swojej sytuacji bytowej – podkreśla prezydent Roman Szełemej. Przyznaje, że to dopiero początek inwestycji związanej z budową nowych mieszkań komunalnych. - Na pewno będziemy to kontynuować – mówi. Zapewnia, że będą to mieszkania w pełni wyposażone. Posiadające panele, kafelki, baterie czy kuchenki.- To nie będzie stan deweloperski. Osoby, które się do nich wprowadzą, nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z remontem – podkreśla prezydent.
Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określi uchwała rady miejskiej. Z kolei zarządzenie prezydenta Wałbrzycha określi sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Wiadomo już dziś, że na korzystną punktację mogą liczyć osoby kwalifikujące się do trzech grup. W pierwszej znajdą się małżeństwa i młode rodziny wychowujące dzieci. Największe szanse mają rodziny wielodzietne.- Chcemy zatrzymać młodych ludzi w Wałbrzychu, bo to dzięki nim miasto może rozwijać się właściwie - twierdzi Roman Szełemej. Kolejna grupa, to osoby starsze, które od lat zamieszkują w naszym mieście. - Mogą one oddać swoje stare mieszkanie na rzecz miasta. Chociażby ze względu na zbyt wysoki czynsz, duży metraż czy konieczność palenia w piecu. Następnie strać się o przydział nowego – wyjaśnia prezydent. Do trzeciej grupy należą osoby niepełnosprawne. Budynki przystosowane będą bowiem do ich potrzeb. Podstawowym warunkiem, który muszą spełnić starający się o nowe mieszkaniem jest niezaleganie z czynszem. - Ile osób mieszkających w zasobach Miejskiego Zarządu Budynków nie płaci na czas – pytamy zatem prezesa Marka Małeckiego. - Nie odbiegamy tu od średniej krajowej. Różnego rodzaju opóźnienia ma około 66 procent – wyjaśnia szef MZB.
- Mieszkania te mają być krokiem do poprawy sytuacji lokalowej naszego miasta- dodaje po chwili. Zdaniem władz miasta budowa przyniesie korzyści wszystkim mieszkańcom Podzamcza. - Powstaną ogólnodostępne miejsca parkingowe. Tutaj będzie ich więcej niż mieszkań. Ponadto powstanie kolejny plac zabaw dla dzieci – mówił Roman Szełemej, patrząc z dumą z pierwszego piętra budynku na plac budowy.
Magda Przepiórka
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: