sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Drewniane domy mieszkalne
2014-08-11 11:40

W Polsce najwięcej domów stawianych jest metodą tradycyjną, polegającej na zakupieniu materiał i wynajęciu profesjonalnej ekipy budowlanej. Nie brakuje osób, które decydują się na domek drewniany. W naszym kraju jest to inwestycja jeszcze mało rozpowszechniona w porównaniu z innymi państwami na świecie. Dom drewniany można postawić, wykorzystując technologię z pali lub szkieletową, w której często stosuje się wyprawę elewacyjną z tynku akrylowego lub mineralnego. Do budowy konstrukcji domów mieszkalnych często wykorzystywane jest wysokiej klasy drewno, np. sosnowe, które posiada właściwości samoregulacji wilgotności w pomieszczeniach. Natomiast na wykończenia stosuje się drewno świerkowe lub modrzewiowe. Dom taki może służyć przez 50 lat, a nawet więcej.


Coraz częściej posiada podobne właściwości do domów murowanych. Do ocieplania tego rodzaju budynków często wykorzystana jest wełna mineralna. W zależności od zapotrzebowania konsumenta pokrywane są one nierzadko kolorową papą lub blachą dachówkową. Dom drewniany stawiany jest z reguły na płycie betonowej lub ławach fundamentowych. Każdy domek może być indywidualnie zaprojektowany, według własnego gustu, możliwości i potrzeb. Dom taki powinien spełniać wszystkie wymagania prawa budowlanego. W nowoczesnych domkach drewnianych zastosowane są nowe technologie, które poprawiają standard i jakość mieszkających w nim osób. Wykonywany jest on pod zamówienie klienta, z uwzględnieniem ilości pomieszczeń i zajmowanej przez budynek powierzchni. Domki takie charakteryzują się dużą estetyką i wygodą. Budowane są z materiału ekologicznego, zapewniającego zdrowy mikroklimat. Drewniane domy mieszkalne posiadają ciekawą aranżacją i niepowtarzalny styl.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: