sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Antresola w domu
2014-08-11 11:40

Antresola jest interesującym rozwiązaniem, kiedy w mieszkaniu brakuje nam miejsca. Nie stanowi ona oddzielnej kondygnacji. Stawiana jest w górnej części pomieszczenia, zajmując mniejszą jego powierzchnię. Najczęściej stare budynki posiadają wysokie pomieszczenia, które można zaadaptować na antresolę. Zyskujemy dzięki temu dodatkowy pokój, który warto przeznaczyć na sypialnię, bibliotekę, garderobę czy pokój dziecinny.


Zlokalizowana jest ona przeważnie nad dużym pokojem dziennymi, a niekiedy nad aneksem kuchennym. Wysokość antresoli jest różna, w zależności od pomieszczenia jakim dysponujemy. Wysokość około 2 metrów wystarczy na swobodne poruszanie użytkowników. Poniżej tej wysokości antresole można przeznaczyć na pokój dziecinny. Nie posiada ona ścian, dlatego dla zapewnienia bezpieczeństwa stawiane są balustrady. W mieszkaniu z antresolą warto zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ powszechnie wiadomo, że wysokie pomieszczenia z reguły trudne są do ogrzania. Antresole różnią się między sobą ceną ze względu na jakość materiału z jakiej są wykonane i wielkość powierzchni zajmowanej w pomieszczeniu. Wykonanie jej powinno zostać zlecone doświadczonej ekipie budowlanej, ponieważ występuje tu duże obciążenie konstrukcji. Antresola stwarza niesamowite możliwości zagospodarowania pustych, niewykorzystanych przestrzeni. Solidnie wykonana stanowi motyw dekoracyjny pomieszczenia, podnosząc jego walory estetyczne.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: