sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kolektory słoneczne
2014-08-11 11:41

Kolektory w Polsce można zobaczyć wszędzie. Największą popularnością cieszą się wśród domów jednorodzinnych. Wiele budynków biurowych, szpitali, a nawet kościołów korzysta z tych innowacyjnych zdobyczy. Rok 2008 był rekordowy pod względem kupna i montażu baterii. Na tej podstawie nastąpiła redukcja dwutlenku węgla do atmosfery, chroniąc drogocenną faunę i florę. Kolektory słoneczne to darmowe źródło energii, które przyczynia się do ochrony środowisko. Najwięcej energii słonecznej można uzyskać w okresie letnim. Według przeprowadzonych badań w roku kalendarzowym wystarczy 6 miesięcy, aby uzyskać energię cieplną potrzebną do podgrzewania wody.


Przeciętna wartość promieniowania słonecznego w poszczególnych regionach waha się w granicach 1500-1600 godzin rocznie. Nie jest łatwo ogrzać mieszkanie kolektorem. Nie wystarczy określone nachylenie dachu, należy jeszcze odpowiednio zaprojektować dom, który nie potrzebuje dużo ciepła, np. pasywny. Wybudowanie takiego domu przewyższa koszty tradycyjnego budynku, ale w konsekwencji zredukuje wydatki przeznaczone na system grzewczy. Kolektory słoneczne pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. W Polsce ogrzewanie domów kolektorem najbardziej popularne jest w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i lubelskim. W okresie planowania funduszy z Unii Europejskiej uwzględniona została energetyka społeczna w latach 2014-2020. Ogrzewanie solarne jest w Polsce coraz bardziej popularne. W nowoczesnych dobach warto zastanowić się na zaprojektowaniem kolektorów słonecznych, które są zdobyczą najnowszych technologii.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: