sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kominek z płaszczem wodnym
2013-06-17 11:41

Kominek z płaszczem wodnym doskonale nadaje się do ogrzania pomieszczeń. Często pojawia się w nowym budownictwie w celu zredukowania kosztów ogrzewania. Można go zaprojektować, dopasowując do wystroju wnętrza. Ze względu na wysokie koszty związane z ogrzewaniem gazowym, olejowym czy elektrycznym wielu ludzi decyduje się na ogrzewanie mieszkania kominkiem. W tym przypadku jest to dodatkowe źródło energii, wspomagające podstawowe ogrzewanie poprzez wolne spalanie drewna w kominku. Ogrzewając dom kominkiem możemy osiągnąć duże oszczędności nawet wtedy, kiedy korzystamy z kominka tylko kilka godzin w ciągu dnia.


Konstrukcja kominka ogranicza straty przez komin. Warto także zabezpieczyć się w drugie źródło energii w razie nieprzewidywanej sytuacji, np. nie wystarczy drewna na cały sezon zimowy z powodu silnej fali mrozów. W tym celu, aby nie nastąpiło zamarznięcie instalacji centralnego ogrzewania podłącza się bezobsługowy kocioł gazowy, elektryczny lub olejowy. Kiedy woda w obiegu obniży swoją temperaturę to kocioł będzie nagrzewał ją do temperatury wcześniej ustawionej przez użytkownika. Zasilanie przez kocioł odbywa się podczas niepracującego kominka. W dzisiejszych czasach kominki nie mają raczej otwartego paleniska. Najczęściej są to stalowe lub żeliwne wkłady, które potrafią odpowiednio wykorzystać ciepło ze spalonego drewna. Obudowa kominka może być dowolnie zaprojektowana i dopasowana do aranżacji wnętrza. Instalacja grzewcza kominka z płaszczem wodnym pracuje w systemie otwartym, a pozostałe urządzenia w systemie zamkniętym. Zalecane jest żeby układ zasilania wyposażony został dodatkowo w akumulator, który w razie awarii instalacji elektrycznej doprowadzi prąd do pompy. Kominek z płaszczem wodnym to nie tylko niedrogie źródło energii, ale również dekoracja pomieszczenia i intymny nastrój.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: