sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Domowa biblioteka
2014-08-11 11:42

W dawnych czasach księgozbiór świadczył o zamożności rodziny. Znany mówca rzymski Marcus Tullius Cicero uważał, że: „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzimy od tradycyjnej metody czytania książek, korzystając jedynie z internetowej wiedzy. Jednak w naszym społeczeństwie nie brakuje ludzi, którzy kochają książki. W nowych domach warto pomyśleć o przeznaczeniu pomieszczenia na domową bibliotekę, która zawierać będzie najcenniejszy skarb, jakim jest wiedza. Nawet w niedużym mieszkaniu można wygospodarować trochę miejsca na biblioteczkę. Taki zbiór książek może stać praktycznie wszędzie, będąc ozdobą naszego salonu. Na rynku nie brakuje różnorodnych regałów lub szaf oszklonych z przeznaczeniem na księgozbiór.


Biblioteki mogą być skromne lub rzeźbione, zwiększające walory dekoracyjne pomieszczenia. W zależności od naszego upodobanie i warunków mieszkaniowych wybieramy rodzaj biblioteki. W tej sytuacji należy zastanowić się nad skromną przeszkloną witryną lub tradycyjnym regałem, sięgające do samego sufitu. Zaprojektowanie biblioteki w dużej mierze zależy od naszego pomysłu i twórczego działania. Kiedy w mieszkaniu brakuje nam wolnej powierzchni lub nie dysponujemy bogatym zasobem książek można zastanowić się nad zaprojektowaniem drewnianych, metalowych lub szklanych półek. Modne stają się biblioteki stojące pośrodku mieszkania. Dekoracyjny, ażurowy regał można wykorzystać jako ścianę działową, która podzieli pokój na dwa pomieszczenia. Natomiast starannie poukładanie na nim nasze zbiory książkowe staną się ozdobą mieszkania. Należy pamiętać, że książki dostarczają nam niezbędnej wiedzy, dlatego warto je czytać.

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: