sowie

Dla domu - porady, wskazówki, pomysły

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Wybór rolety
2011-07-27 13:19

Bardzo modne stało się w ostatnich czasach montowanie w oknach rolet. Nie tylko w salonach, czy pokojach gościnnych. Rolety mają zastosowanie także w kuchniach i łazienkach.

Często przed kupnem nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny jest materiał, z którego będzie wykonana nasz roleta. Patrzymy tylko jedynie na odpowiedni wzór, czy kolor, tak aby pasował to wystroju pomieszczenia. Materiał jest ważny przede wszystkim z tego względu, że nie każdy jest tak samo trwały i jednakowo odporny na zabrudzenia. Najbardziej popularne są rolety wykonane z poliestru, gdyż nie ma problemu z ich pielęgnacją, a ich kolorem możemy się cieszyć naprawdę długo.


Rolety wykonane z poliamidu są także polecane, gdyż wykazują dużą odporność na promienie UV oraz wielokrotne pranie.

Rolety wykonane z bawełny i lnu są wprawdzie przyjemne w dotyku, ale niestety bardziej są podatne na odkształcenia i kurczenie się.

Rolety najlepiej jest dopasować to swoich własnych, indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, czy chcemy nasze pomieszczenie tylko lekko przyciemnić, czy całkowicie odciąć dopływ światła, a także ograniczyć wysoką temperaturę i nasłonecznienie.

Dobierajmy rolety nie tylko pod względem estetycznym, ale i praktycznym. Nie sprawiajmy sobie problemów, związanych na przykład z utrudnionym czyszczeniem uporczywych plam, które z czasem pojawiają się niestety na każdym materiale.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: